Szlachetna Paczka – możesz dołączyć do akcji (do 5 grudnia)

4 grudnia 2018

Podobnie jak w poprzednich latach w naszej szkole organizowana jest akcja charytatywna „Szlachetna Paczka”. W tym roku jedną paczkę tworzą uczniowie klas 8, gimnazjum i liceum Paderewski.

Tegoroczna zbiórka dotyczy Pana Teofila (45 l.) – samotnego ojca, wychowującego syna Wiktora (8 l.). Wraz z nimi mieszka pani Helena (81 l.), mama pana Teofila.

Pan Teofil miał wspaniałą rodzinę, urodził mu się synek, kochająca babcia pomagała jak mogła. Gdy Wiktorek skończył 7 miesięcy nagle jego mama zostawiła rodzinę i odeszła. Mężczyzna bardzo to przeżył, jednak nie poddał się. Pan Teofil pracował i wszystko było w porządku, aż do czasu, gdy zachorował. Choroba, operacja. Stracił pracę, zaczęły się problemy finansowe. Aktualnie rodzina utrzymuje się z emerytury pani Heleny, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, programu 500 + i zasiłków stałych z MOPS (łącznie 2434 zł), z czego po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia pozostaje im 546 zł na osobę.

Rodzina nie poddała się, wspiera się i chce wyjść z tej trudnej sytuacji. Pani Helena dzielnie pomaga synowi w wychowywaniu dziecka. Największą potrzebą dla rodziny byłaby kuchenka gazowo-elektryczna. Rodzina bardzo wdzięczna będzie również za artykuły spożywcze i środki czystości, które odciążą domowy budżet.

Przygotowaliśmy podział artykułów pomiędzy klasami. Mamy nadzieję, że jak co roku wspólnymi siłami wesprzemy potrzebującą rodzinę i sprawimy, że na ich twarzach zagości uśmiech. Produkty można składać do 5 grudnia w pudełkach znajdujących się na poddaszu obok sali 45.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie!

W imieniu organizatorów Szlachetnej Paczki,
Barbara Ostrowska

Nasze certyfikaty: