Grupa projektowa Erasmus+ na wymianie w Hiszpanii [WIDEO]

2 kwietnia 2019

W nocy 10 marca 2019 r. z soboty na niedzielę grupa projektowa Erasmus+ „Let’s learn, let’s play” wyjechała na wymianę uczniowską do Hiszpanii. Naszym głównym celem była prezentacja gier, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie miesiące.

Spotkanie uczniów z krajów partnerskich – Polski, Hiszpanii, Słowenii i Turcji miało miejsce w szkole IES Profesor Broch i Llop w miejscowości Vila Real. Rano wylądowaliśmy na lotnisku w Walencji. Po męczącej podróży udaliśmy się do domów rodzin goszczących, w których spędzić mieliśmy następny tydzień. Już od samego początku pobyt na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii pełen był wspaniałych i intensywnych wrażeń, ale także słońca, które towarzyszyło nam przez cały czas trwania wymiany.

Od poniedziałku do piątku uczęszczaliśmy na zajęcia, podczas których prezentowaliśmy efekty naszej pracy, jak również integrowaliśmy się z uczniami z innych państw. Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić lokalne atrakcje turystyczne, między innymi planetarium, miejscową plażę, starówkę, miasteczko Peniscola i Walencję. Największe wrażenie zrobiło na nas zapierające dech w piersiach bogactwo kulturowe, wspaniała architektura, uśmiechnięci i otwarci ludzie oraz niezaprzeczalnie wyśmienita gastronomia, nie bez powodu słynna na całym świecie.

Ostatniego dnia udaliśmy się do Walencji, by wziąć udział w rozpoczęciu niesamowitego festiwalu, jakim jest Las Fallas de Valencia, znanego także pod nazwą Święto Ognia. Po obejrzeniu przepięknych zabytków miejskich wyruszyliśmy na główny plac, gdzie razem z tłumami ludzi nie tylko z całej Hiszpanii, ale i z całego świata obejrzeliśmy pokaz fajerwerków.

Tydzień spędzony na słonecznym wybrzeżu, wśród ciągnących się po horyzont drzewek pomarańczowych, w towarzystwie wspaniałych, radosnych i otwartych ludzi już na zawsze zostanie w naszej pamięci. Wymiana, w której mieliśmy okazję uczestniczyć, dała nam szansę na poznanie innej kultury oraz zdobycie nowego bagażu doświadczeń, który w przyszłości z pewnością obficie zaowocuje.

Nasze certyfikaty: