Historia pewnego misia….

29 listopada 2016

W ostatni czwartek , już od rana na szkolnych korytarzach Szkół Paderewski zaroiło się od pewnych gości. Owi goście dumnie maszerowali w objęciach, zerkali z połaci bluzy, wyglądali z przepastnych toreb swoich właścicielek, zajmowali ławki, wyprostowani spoczywali na kolanach. Niektórzy goście mogli zaznać innych przyjemności, np. skorzystania z komputera w pokoju nauczycielskim czy poprowadzenia lekcji. Jeden z naszych zaproszonych gości udał się jednak w podróż po zakamarkach szkoły…, którego śledził fotoreporter Maksymilian Serwicki.

Sami zobaczcie jak klasa 2x Gimnazjum Paderewski świętowała …. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia! I uczniowie i nauczyciele, dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjum i prawie dorośli z liceum oraz nauczyciele przybyli tego dnia ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Jako uczniowie szkoły międzynarodowej, szanujemy i wciąż poznajemy kulturę i zwyczaje innych ludzi. Takie może błahe świętowanie, ale historia jego powstania jest bardzo ciekawa i sięga aż 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Theodore Roosevelt podczas polowania ze swoją świtą i przyjaciółmi nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Cała sytuacja podzieliła zwolenników prezydenta a zaistniałą sytuację w dość ironiczny sposób opisał znany do dziś dziennik „Washington Post”. Popularność misia zamieszczonego na rysunku pod reportarzem rosła z dnia na dzień a najbardziej wykorzystał tę sytuację postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie. Na cześć prezydenta pluszową zabawkę nazwał „Teddy’s Bear” (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA.  Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają „Teddy’s Bear”. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku a dokładnie w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego misia.

Nasze certyfikaty: