Pomagamy sobą – aktorzy w Szpitalu Dziecięcym

2 maja 2017

W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie klas 2x, 2v i 2y ze szkolnego teatru oraz uczennice klasy 3x Gimnazjum Paderewski wybrali się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, aby przedstawić spektakle z okazji Dnia Języka Angielskiego przygotowane pod opieką artystyczną prof. Joanny Lewickiej oraz językową opieką prof. Barbary Gondek-Błaszków.

Motywem przewodnim całego wydarzenia były bajki. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie o zwierzętach, które przeżywały ludzkie dylematy moralne. Barwne charakteryzacje i stroje bardzo przypadły do gustu małym pacjentom. Następnie dziewczyny z trzeciej klasy pokazały spektakl o lecie, wiośnie i zimie, które poszukiwały zaginionej jesieni. Przedstawienia zagrane zostały w języku angielskim, a widownia, na której znaleźli się również mali pacjenci przeniosła się na chwilę w inny świat…….

Maluchy były zachwycone, bo uczniowie sprawili, że na ich twarzach zagościł promienny uśmiech.

Otrzymaliśmy podziękowania ze szpitala:

” Pani Joanno, jesteśmy zachwyceni spektaklem, było to wyrafinowane, subtelne przedstawienie a aktorzy zachwycający. Gratulujemy i mamy nadzieje, że to nie był ostatni raz w naszym szpitalu.”

Dziękujemy i na pewno spotkamy się nie jeden raz!

Kilka zdjęć z naszych występów.

Nasze certyfikaty: