Sukces Maćka w Public Speaking Contest 2016

22 września 2016

Sukces ucznia Gimnazjum Paderewski w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest 2016 w Szczecinie dnia 16.09.2016.

2 miejsce

w Finale dla Szkół Gimnazjalnych – Maciej Maj

Po eliminacjach szkolnych i wojewódzkich przyszedł czas na finał ogólnopolski konkursu Public Speaking Contest 2016zorganizowanym przez IATEFL ( Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce) , w którym Maciej Maj, uczeń klasy 2v, zajął drugie miejsce (uczniowie 13-15 lat). Na konkursie godnie reprezentowali naszą szkołę Maciek Maj i Mateusz Snyman oraz Alicja Bury i Olesya Poluyko z Liceum Paderewski.

Zadanie turniejowe polegało na przygotowaniu skierowanego do rówieśników własnego wystąpienia w języku angielskim w odpowiedzi na temat: ” The School of the Future”, a następnie wystąpieniu z nim przed audytorium i jury.

To już druga edycja tego typu konkursu (w zeszłym roku nasza uczennica Karolina Zgodzińska wywalczyła 3 miejsce na finale konkursu, który miał miejsce w Krakowie)  a celem jego, jak piszą organizatorzy jest: „popularyzowanie form wypowiedzi publicznej ze szczególną dbałością o poprawną dykcję, artykulację, intonację i modulację głosu oraz komunikację pozawerbalną, doskonalenie umiejętności wyrażania własnych poglądów oraz przygotowanie do udziału w życiu publicznym”.

Już za rok kolejna edycja konkursu, więc zachęcamy naszych uczniów do zainteresowania się turniejem, a Maćkowi serdecznie gratulujemy sukcesu!

Public Speaking Contest IATEFLPolska,  Szczecin 2016.

Gratulujemy nauczycielom przygotowującym uczniów: Dianie Chmielewskiej oraz Agnieszce Janiak 

Fot. M. Snyman

Nasze certyfikaty: