Sukcesy przedmiotowe

2016/20172015/2016
Sukces w konkursie geograficznym
 Maciej Maj i Maciej Cegiełko zostali laureatami VIII edycji konkursu ,,Wędrujemy po mapie świata” organizowanym przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki w Lublinie. Opiekun uczniów – p. Agnieszka Kulig.
Sukcesy olimpijskie uczniów Gimnazjum Paderewski
Oto lista tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium Oświaty:

  • Katarzyna Gałka – laureatka konkursu z języka polskiego (opiekun p. Beata Księżopolska),
  • Jakub Jóźwiak – laureat konkursu z matematyki (opiekun p. Agnieszka Ułanowicz-Święch oraz p. Marcin Boryc),
  • Jakub Jóźwiak – laureat konkursu z fizyki (opiekun p. Michał Orłowski),
  • Agata Oskroba – laureat konkursu z chemii (opiekun p. Iwona Wołoszyn),
  • Maciej Maj – laureat konkursu z geografii (opiekun p. Agnieszka Kulig),
  • Luiza Kalinowska – laureat konkursu z języka niemieckiego (opiekun p. Magdalena Kosior-Szychiewicz),
  • Adrianna Machul – laureat konkursu z języka niemieckiego (opiekun p. Magdalena Kosior-Szychiewicz),
  • Karolina Kasprzak – laureat konkursu z języka niemieckiego (opiekun p. Magdalena Kosior-Szychiewicz).
Sukces w konkursie matematycznym MAT
MAT to konkurs matematyczny, który jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Maciej Szarecki z klasy 1v zajął 4 miejsce w województwie lubelskim, 53 w Polsce (opiekun Marcin Boryc), Jakub Jóźwiak z klasy 3v zajął 2 miejsce w województwie lubelskim, 6 w Polsce (opiekun Agnieszka Ułanowicz-Święch).
PUBLIC SPEAKING CONTEST 2016
Po eliminacjach szkolnych i wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Public Speaking Contest 2016 zorganizowanym przez IATEFL (towarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce), w ogólnopolskim finale w Szczecinie II miejsce wywalczył Maciej Maj, uczeń klasy 2v (uczniowie 13-15 lat).
Konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Lista laureatów konkursów gimnazjalnych i ich opiekunów:

  • Luiza Kalinowska z klasy 2x, Maria Usarek z klasy 3y, Wiktoria Wrzyszcz z klasy 3x, prof. Beata Księżopolska – język polski
  • Agata Drwal z klasy 3x, Marcelina Koziej z klasy 3y, Anna Sekunda z klasy 3x, Krzysztof Biłyk z klasy 3y – prof. Barbara Gondek-Błaszków i Magdalena Krzemińska -język angielski
  • Julia Cyganz klasy 3y, prof. Magdalena Kosior-Szychiewicz – język niemiecki
  • Mikołaj Kopik z klasy 3y, Julia Lewandowska z klasy 3v, Maja Kalbarczyk z klasy 3x, prof. Agnieszka Kulig – geografia
  • Magdalena Latifa z klasa 3v, prof. Nikodem Dymski – matematyka
  • Magdalena Latifa z klasy 3v, prof. Iwona Wołoszyn – chemia
  • Paweł Olejnik z klasy 3y, prof. Michał Orłowski – fizyka
KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Jakub Jóźwiak i Magdalena Latifa, otrzymali odpowiednio tytuł laureata i wyróżnienie. Sukces Jakuba jest ogromny, gdyż został on laureatem z maksymalną możliwą do uzyskania ilością punktów!

WOJEWÓDZKI KONKURS ,,WĘDRUJEMY PO MAPIE ŚWIATA” - VII EDYCJA
W gronie laureatów znalazło aż czworo uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca. Zwyciężczynią tej edycji konkursu została Julia Lewandowska, III miejsce uzyskał Mikołaj Kopik a pozostali laureaci to Maja Kalbarczyk i Bartosz Kapłan.
KONKURSU MATEMATYCZNO-EKONOMICZNY EKONMAT
Wśród finalistów znalazło się kilkudziesięciu uczniów reprezentujących szkoły z całego województwa lubelskiego, w tym uczeń Gimnazjum Paderewski – Marcin Dziechciaruk z klasy 3x. Opiekun – prof. Marcin Boryc
Nasze certyfikaty: