Sukcesy sportowe

2017/20182015/2016
Sukces uczniów Paderewskiego w badmintonie
Uczniowie z klasy 7b – Antonii Podkański, Michał Komarzeniec i Szymon Wenerski zdobyli Mistrzostwo m. Lublina w badmintona, podczas Igrzysk Młodzieży.
Mistrzostwa Polski w zapasach - Mały Mistrz „Zapasy w każdej szkole”
Nasi zapaśnicy wygrali cały turniej, zdobywając tytuł najlepszej szkoły w Polsce zostawiając za plecami ponad 200 szkół z całego kraju. Sukces jest tym większy, że Międzynarodowe Szkoły Paderewski to jedyna szkoła w wielkim finale, która nie posiada sekcji zapaśniczej. Skład zwycięskiej drużyny: Damian Juda, Dominik Wojnowski, Kacper Gładysz, Przemek Kowalik, Maksymilian Bąkała, August Bożyk, Kamil Wojnowski, Mikołaj Kowalczyk, Patryk Zan, Stanisław Kopeć.
Mistrzostwa Świata w Zapasach
Nauczyciel wychowania fizycznego prof. Paweł Woliński został Wicemistrzem Świata Weteranów w zapasach, Ateny Grecja.
Turniej o Puchar Premiera RP
I miejsce dziewcząt i chłopców w eliminacjach. Reprezentacje dziewcząt i chłopców Gimnazjum Paderewski wzięły udział w ogólnopolskich zawodach piłki nożnej – Turnieju o Puchar Premiera RP, który rozgrywany jest już po raz szósty. Wszyscy podopieczni prof. Pawła Wolińskiego.
Mistrzostwa Lublina w Sumo.
Tytuły zdobyli: Przemek Kowalik (klasa Ix) i Kamil Wojnowski (klasa Ix) – 1 miejsce, Rick Oyudo (klasa Iv) i Jakub Chudziak (klasa 2v) – 2 miejsce, w swoich kategoriach. Wszyscy trenują pod okiem prof. Pawła Wolińskiego.