Prezentacja książki i płyty Marka White’a, native speakera z Paderewskiego

5 maja 2020

Od pewnego czasu przedstawiamy sylwetki naszych nauczycieli poprzez fotografie, kwalifikacje oraz motto życiowe. Aktualnie odkrywamy ich wielkie talenty.

Oto przykład jak bardzo kreatywni potrafią być nasi nauczyciele, nie tylko na zajęciach, ale także poza pracą. Poniżej wypowiedź jednego z nauczycieli, native speaker – Mark White – pasjonata i twórcy muzyki oraz książki, który podzielił się z nami swoim najnowszym albumem i przemyśleniami.

Od autora:

Ten album to rezultat wieloletniej pracy z muzyką, traktowaną przeze mnie jako hobby. Materiał jest zapisem moich myśli, odczuć, doświadczeń z ostatnich lat, z czasu, gdy mieszkam w Lublinie. Piszę utwory o codziennym życiu, myśląc o nim w skali lokalnej i globalnej. Album jest też refleksją nad tym, co przyniesie jutro i nadchodzące lata.

Wszystkie utwory zostały napisane przeze mnie. Na wszystkich, z wyjątkiem jednego, usłyszycie mój głos. Gitarę i keyboard także nagrywałem w większości sam. Nagrania powstały w trzech studiach w Lublinie: Redline, Atomix & Łejkap przy współpracy z kilkoma muzykami, w tym z perkusistą znanego lokalnego zespołu, “Chonabibe”.

Uważam, że rozwijanie pasji jest ważnym elementem życia, zwłaszcza teraz, w okresie epidemii. To pozwala na zachowanie zdrowia i równowagi psychicznej, relaksuje nas, redukuje stres, a ponadto daje szansę na spotkanie wielu ciekawych ludzi.

Kilka razy w tygodniu grywam na gitarze. Efektem tego są moje “surowe”, akustyczne nagrania (“demówki”), które wrzucam na Facebookowy profil o nazwie “A 90s new man called Stan-Acoustica”. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia.

Ponadto dodam, że ogromną radość sprawia mi pisanie tekstów piosenek, którymi bardzo lubię dzielić się z moimi uczniami. Natomiast sama nazwa: “A 90s new man called Stan” wzięła się z książki o bohaterze o imieniu Stan mojego autorstwa. Książka jest dostępna w postaci audiobooka, korzystam z niej podczas niektórych zajęć – konwersatoriów z uczniami.

Oto link do książki
(tekst oryginalny: Mark White, tłum. Elżbieta Nazaruk)”

Zachęcamy do posłuchania utworów z płyty, które dostępne są tutaj.

Nasze certyfikaty: