Absolwenci, nie żegnamy się, mówimy Wam tylko – do widzenia! [GALERIA]

29 czerwca 2020

25 czerwca odbyło się krótkie spotkanie absolwentów Międzynarodowego LO Paderewski. Dyrektor oraz wychowawcy uroczyście pogratulowali uczniom, wręczyli im świadectwa, nagrody oraz odznaki Paderewskiego.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020, podobnie jak ostatnie miesiące nauki, przebiegało w wyjątkowych okolicznościach i po raz pierwszy w takiej formie. Ze względu na ograniczenia sanitarne związane z pandemią, nauczyciele nie mogli spotkać się na oficjalnym pożegnaniu z całą szkołą. Krótkie pożegnalne spotkanie zostało zorganizowane wyłącznie dla klas 3, które skończyły naukę w naszej szkole i wchodzą w dorosłe życie, by realizować swoje dalsze marzenia.

Dyrektor, wychowawcy i część grona pedagogicznego spotkali się kolejno z każdą z klas, by uroczyście im pogratulować, wręczyć świadectwa, nagrody oraz odznaki Paderewskiego.
Spotkania rozpoczynał dyrektor Adam Kalbarczyk wygłaszając do uczniów piękne przemówienie, które z pewnością długo zostanie im w pamięci. Podziękował absolwentom, za ich zaangażowanie i wysiłek.
Mówił też o radości z powodu tak wielu wyróżniających się uczniów i przypominał, co to znaczy być absolwentem Paderewskiego. Trzy litery KTO – kim jest nasz absolwent – zawierają w sobie najważniejsze jego cechy – kreatywność, tolerancyjność i odpowiedzialność. Wiem, że takimi ludźmi jesteście – krytycznie myślącymi, szanującymi innych bez względu na ich odmienność, odpowiedzialnymi za siebie i innych. Bądźcie szczęśliwi w dorosłym życiu – dodał przed rozdaniem złotych odznak Paderewskiego.

Swoje przemyślenia, podziękowania i życzenia przekazywali także wychowawcy, przemawiając do swoich uczniów. Diana Chmielewska, wychowawczyni klasy 3c ze wzruszeniem dziękowała uczniom za te  wyjątkowe, wspólne lata w szkole. Życzyła im by wchodząc w nowy etap życia pamiętali, że są kimś ważnym i wręczyła każdemu ich własne, pierwsze analizy SWAT, by mogli porównać, jak wiele od tamtej pory osiągnęli. Wychowawca klasy 3b, Maciej Kiwała, podkreślił wyjątkowość swojej klasy, ich empatię oraz solidarność. Małgorzata Zalewska, wychowawczyni klasy 3a, podziękowała uczniom za to, że mogła być ich wychowawczynią przez trzy lata – za ich uśmiechy, rozmowy – i to, że miała możliwość obserwować jak się zmieniali i dojrzewali. Na koniec życzyła absolwentom mądrego, twórczego i wartościowego życia, a ich rodzicom pogratulowała wspaniałych dzieci.


Drodzy Absolwenci, dziękujemy za ten cenny, wspólnie spędzony czas. Będziemy za Wami tęsknić i wspominać wspólne lekcje, wycieczki, drobne upadki i wielkie sukcesy oraz tę radość i dobro, którymi dzieliliście się w szkole. Jeszcze raz gratulujemy Wam wszystkich sukcesów, tych wspólnych i tych indywidualnych. Oby stanowiły dla Was motywację do dalszej nauki i tym samym przyczyniły się do jeszcze większych sukcesów w dorosłym życiu. Idźcie przez życie z podniesioną głową i wspomnijcie czasami miłe chwile spędzone w naszym Liceum. Pamiętajcie również, że zawsze będziemy służyć Wam dobrą radą i chętnie ujrzymy Was w przyszłości w progach Paderewskiego, dlatego nie żegnajmy się, powiedzmy sobie tylko – do widzenia!

Wychowawcy

Oto kilka wspomnień z ostatnich lat i ostatniego miesiąca w MLO Paderewski.

 

 

Nasze certyfikaty: