Anna Bogutska zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Public Speaking Contest [ZDJĘCIA]

26 września 2019

Sukces uczennicy Liceum Paderewski w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest 2019 w Gdańsku. 20 września Anna Bogutska z klasy 3c zajęła I miejsce w Finale dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

Po eliminacjach szkolnych i wojewódzkich przyszedł czas na finał ogólnopolski konkursu Public Speaking Contest 2019 zorganizowanym przez IATEFL (Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce), w którym Anna Bogutska, uczennica klasy 3c, zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (uczniowie 16-19 lat).

Na konkursie godnie reprezentowała naszą szkołę również Julia Cygan (3c). Zadanie turniejowe polegało na przygotowaniu własnego wystąpienia w języku angielskim, skierowanego do rówieśników, w odpowiedzi na temat: ‘Things I wish were taught at school’, a następnie wystąpieniu z nim przed audytorium i jury.

To już piąta edycja tego typu konkursu a celem jego, jak piszą organizatorzy jest: „popularyzowanie form wypowiedzi publicznej ze szczególną dbałością o poprawną dykcję, artykulację, intonację i modulację głosu oraz komunikację pozawerbalną, doskonalenie umiejętności wyrażania własnych poglądów oraz przygotowanie do udziału w życiu publicznym”.

Już za rok kolejna edycja konkursu – zachęcamy naszych uczniów do zainteresowania się turniejem, a Ani serdecznie gratulujemy sukcesu!

Nasze certyfikaty: