Brexit – webinar o faktach, które warto znać

9 marca 2021

W dniu 4 marca odbyło się  kolejne webinarium SGH na temat: “Brexit – przyczyny, przebieg procesu i skutki dla Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Polski”.

To już kolejne webinarium pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w jakim uczniowie naszego liceum wzięli udział.  Prof. dr hab. Jerzy Menkes przybliżył uczniom jeden z najbardziej gorących, bieżących tematów, o których mówi współczesna Europa i świat, a mianowicie: “Brexit – przyczyny, przebieg procesu i skutki dla Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Polski”.

Wykład dedykowany był głównie uczniom, którzy realizują geografię na poziomie rozszerzonym, ale mogli również skorzystać inni, zainteresowani studiami ekonomicznymi na SGH lub innej uczelni. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 uczniów z naszej szkoły, co pokazuje wysokie zainteresowanie tym tematem.

Oto wrażenia jednej z uczennic naszej szkoły, która uczestniczyła w webinarium:
,,Wykład był bardzo interesujący, ciekawy, nie można było się oderwać. Prowadzący mówił z pasją, wtrącał różne ciekawostki, których wcześniej nie wiedziałam. Pod koniec webinaru mogliśmy zadawać pytania, których tym razem było sporo, ponieważ Brexit to temat rzeka, więc moglibyśmy rozmawiać i rozmawiać. Uważam, że nie była to strata czasu i chętnie bym to powtórzyła. Martyna”.

Nasze certyfikaty: