Co słychać u naszych chórzystów?

14 maja 2020

Pomimo zamknięcia szkół chór Akademos z Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie nie próżnuje. Próby online odbywają się regularnie, zgodnie z planem dla poszczególnych głosów i wciąż realizowany jest nowy materiał.

Administratorzy chóralnego kanału YouTube i fanpage’a wciąż publikują nowe nagrania z koncertów, które odbyły się niedawno, ale też z tych, które miały miejsce wiele lat temu, a dziś są źródłem cudownych wspomnień.

Pani Dyrygent Elżbieta Niczyporuk w swoim vlogu „Podróże z chórem oczami dyrygenta” wspomina liczne wyjazdy na zagraniczne koncerty, konkursy i festiwale. Dzięki tym wspomnieniom możemy poznać chóralne wyjazdy „od kuchni” i odkryć tajniki niepowtarzalnej relacji, jaką jest chórzysta – dyrygent.

W sobotę 9 maja br. chór zaangażował się w zbiorowe wykonanie online „Ody do radości” w ramach obchodów Dnia Europy. Do muzycznego przedsięwzięcia dołączyło miasto partnerskie Nancy we Francji wraz z całą społecznością. O wydarzeniu możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta Lublin oraz na stronie miasta Nancy we Francji.

Cieszymy się, że pomimo tak niekomfortowej sytuacji, w której tak wielu ludziom trudno się odnaleźć, nasz chór ma swoje miejsce i nie zapomniał o muzycznej pasji.

Nasze certyfikaty: