Czas na Start Up! [ZDJĘCIA]

18 grudnia 2019

Uczniowie klasy 1v wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Ministerstwo zadanie realizacji akcji edukacyjnej powierzyło firmie PRownia – Sztuka Relacji s.c. Karolina Koziejowska Anna Zakrzewska. Akcja skierowana jest do szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie), zaś jej celem jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

W czasie lekcji uczniowie zapoznali się z wiedzą o Funduszach Europejskich i podstawowych zagadnieniach związanych z przedsiębiorczością oraz mieli możliwość praktycznie wykorzystać nabytą wiedzę grając w edukacyjną grę planszową.

Jako szkoła, która przystąpiła do projektu, wytypowany zespół uczniów, wziął udział w rozgrywkach wojewódzkich gry planszowej „Czas na Start-up”. Drużyna reprezentująca Liceum Paderewski w składzie Jakub Bojko, Katarzyna Gruszczyk, Martyna Kędzior, Natalia Maksim i Karolina Sałasińska zdobyła 236 pkt. i zajęła 12 miejsce spośród ponad 50 startujących drużyn!

Nasze certyfikaty: