Dzień Otwarty w Liceum Paderewski [GALERIA ZDJĘĆ]

26 marca 2019

Za nami Dzień Otwarty w Liceum Paderewski. Kandydaci do szkoły mieli okazję obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz wziąć udział w przygotowanych pokazach.

W sobotnie przedpołudnie (23 marca) nasze liceum licznie odwiedzili przyszli uczniowie wraz z rodzicami. Przy drzwiach czekali na nich uczniowie-wolontariusze, którzy byli opiekunami i oprowadzali po szkole, pokazując wszelki zakamarki i dzieląc się historiami z życia szkoły.

W klasach czekali nauczyciele (również z wolontariuszami-uczniami), gdzie odpowiadali na pytania, pokazywali podręczniki, opowiadali o tym, jak wyglądają lekcje, czym różni się program IB DP (matury międzynarodowej) od polskiej podstawy programowej. Przeprowadzali także eksperymenty i doświadczenia, organizowali mini konkursy z nagrodami i planowali „ucieczkę z językowego escape roomu”, a uczestnicy programu Erasmus+ prezentowali wymyślone przez siebie gry, które realizowali w ramach „Let’s lern, let’s play”.

Można było obejrzeć pracownie: biologiczną, chemiczną, fizyczną, a także do języków obcych oraz inne sale przedmiotowe, zajrzeć do sportowej szatni oraz do klubu szkolnego, „powylegiwać się” na pufach i miękkich sofach, jakie standardowo są do dyspozycji naszych uczniów na terenie szkoły.

Już na koniec zwiedzania szkoły w hallu na parterze czekały nasze niezawodne koordynatorki, które z uśmiechem na ustach rozwiewały ostatnie wątpliwości, jakie towarzyszyły odwiedzającym.
Koordynator ds. przyjęć Anna Wojciechowska udzielała informacji o zasadach przyjęć, profilach klas, terminach egzaminów i szczegółach związanych z samym procesem rekrutacji.

Koordynator programu polskiego Magdalena Kosior-Szychiewicz opowiadała o specyfice programu polskiego, jego profilach i zasadach organizacji klas polskich w naszym liceum.

Koordynator programu IB MYP (Middle Year Programme IB) Magdalena Krzemińska oraz Koordynator programu IB DP (Diploma Programme) i wicedyrektor Agnieszka Bojczuk tłumaczyły cierpliwie i wnikliwie specyfikę programu międzynarodowego, na czym polega, co jest w nim ważne, jakie ma przedmioty i dodatkowe aktywności, których nie ma program polski, jak kształtuje uczniów i ich postawy i finalnie czym różni się matura międzynarodowa od polskiej i jakie daje możliwości.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

Nasze certyfikaty: