Finał tegorocznej akcji „Książka pod choinkę”

16 grudnia 2019

Akcja „Książka pod choinkę” miała 2 etapy. W pierwszym zbieraliśmy książki dla dzieci-pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Etap ten trwał od 25 listopada do 6 grudnia. Zebraliśmy ponad 150 książek, których darczyńcami byli uczniowie i nauczyciele naszych szkół. Książki były przeznaczone dla bardzo różnych wiekowo odbiorców – od bardzo małych, 2-3 latków, po powieści dla 12-14 letniej młodzieży.

W drugim etapie, po przetransportowaniu książek do Szpitala, poszliśmy tam w środę 11 grudnia, aby je rozdać. W grupie świętych mikołajów, rozdających książki pod choinkę, znaleźli się przedstawiciele 7c, 8c oraz licealiści z 1z, 2b i 2d.

Odwiedziliśmy oddziały: rehabilitacyjny, endokrynologiczny, ogólnopediatryczny, neurologiczny, nefrologiczny, arelgologiczny. Wszędzie rozdawaliśmy książki, dając wraz z nimi radość i ciesząc się z obdarowanymi.

Akcja skończyła się sukcesem, który powoduje, że z przyjemnością wrócimy tam za rok, życząc i pracując na to, by dzieci ze szpitala miały choć trochę bardziej udane święta.

 

Nasze certyfikaty: