„Fizyka w sztuce czy sztuka w fizyce?” – wymiana polsko-niemiecka

11 października 2022

7.10.2022 r., w piątkowy wieczór, 16-to osobowa grupa uczennic i uczniów z Oldenburga przyjechała do Lublina, aby uczestniczyć w tygodniowym programie polsko-niemieckim pt. „Fizyka w sztuce czy sztuka w fizyce?” Po dwuletniej przerwie znowu mogliśmy przywitać uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Graf-Anton-Günther Schule.

 

W sobotę  nasi goście  wraz z uczniami Paderewskiego mogli zwiedzić szkołę, wziąć udział w grach integracyjnych i  warsztatach z beatboxu z panem Hubertem Pyrgiesem. Wieczorem wszyscy wybrali się na Cyrkulacje Festiwal Etiud Nowocyrkowych w Centrum Spotkania Kultur. Po tych atrakcjach nasi goście wybrali się z rodzinami do domów. Następnego dnia zwiedzaliśmy Lublin. Podczas trzygodzinnego spaceru uczniowie mogli poznać ślady fizyki w naszym mieście – m.in. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, na Starym Mieście czy na Zamku Lubelskim.

Poniedziałek to dzień pod znakiem ruchu – podczas zajęć teatralnych i sportowych uczniowie mogli lepiej się poznać. Druga połowa dnia to zajęcia plastyczne: malowanie wahadłem i malowanie wodą, a także warsztaty chóralne. Uczniowie wykonali ćwiczenia melodyczne i harmoniczne, ćwiczenia „gimnastykujące buzię i język”, a także ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe. Razem zaśpiewali amerykańską piosenkę „The Lion Sleeps Tonight” George Davida Weissa, a także wzięli udział w warsztatach „Zaufaj mi”.

 

 

Zapraszamy też do przeczytania: Wymiana ze szkołą w Niemczech oczami różnych uczestników.

 

 

Magdalena Kseniak z klasy 2A przygotowała wideo z wymiany.

 

Współpraca: