III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Austrii [ZDJĘCIA]

19 czerwca 2019

Uczniowie Patrycja Tarkowska z kl. I D, Małgorzata Homenda z kl. I D, Łukasz Ziółkiewicz z kl. II A zajęli III miejsce w V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka Po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego – Österreich – Austria” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019 w Krakowie.

W finałowym etapie konkursu wzięło udział 21 drużyn z całej Polski. Organizatorami konkursu było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut Goethego w Krakowie i w Warszawie.

Nasi uczniowie wylosowali nazwisko Daniela Swarovskiego i wykazali się bardzo dużą kreatywnością prezentując jego postać i osiągnięcia w formie wywiadu oraz przygotowali wizualizację swojej historii, dotyczącej Swarovskiego w Austrii.

Drużyna Paderewskiego została bardzo wysoko nagrodzona w kompetencji: kreatywność, znajomość języka oraz praca zespołowa.

Nagrodą za III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Austrii jest pobyt weekendowy w Berlinie, zwrot kosztów podróży oraz kieszonkowe dla każdego ucznia wraz z osobą towarzyszącą.

Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielowi pani M. Kosior-Szychiewicz.

 

Nasze certyfikaty: