Jubileusz 25-lecia Liceum Paderewski

10 kwietnia 2018

Ponad tysiąc absolwentów, prawie 60 aktywnych nauczycieli i 25 lat edukacji i inspiracji – tak w skrócie podsumować można osiągnięcia Liceum Paderewski w Lublinie.

W 1993 roku  w szkole z siedzibą przy ul. Radziwiłłowskiej naukę rozpoczęło 40 uczniów. Ze względu na ograniczone miejsce, potrzebna była jednak zmiana lokalizacji – szkoła przeniosła się na ul. Archidiakońską.  Wraz z rozwojem szkoły pojawiły się również kolejne potrzeby, a w konsekwencji podjęto decyzję o powstaniu przy ul. Symfonicznej nowej siedziby. Właśnie tam Liceum Paderewski funkcjonuje do dzisiaj. Dziś obok Liceum Paderewski funkcjonują: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła językowa oraz Centrum Sportu Akademos, które stanowi własne zaplecze sportowe.

W ciągu 25 lat działalności szkoła, jako pierwsza w Lublinie uzyskała autoryzację w programie matury międzynawowej IB DP, jako jedyna szkoła w Lublinie – autoryzację w międzynarodowym programie gimnazjalnym IB MYP, otrzymała certyfikat szkoły stowarzyszonej z UNESCO, „Szkoły Innowacji czy Laboratorium Edukacyjnego ECDL i wiele innych. Dużym atutem Liceum Paderewski jest współpraca z placówkami zagranicznymi, liczne wymiany uczniowskie, zajęcia z native speakerami, a przede wszystkim –  ilość absolwentów kończących najlepsze uniwersytety polskie i zagraniczne.

W dniu 3 kwietnia o godz. 17.00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się wyjątkowa gala, która była okazją do spotkania absolwentów, nauczycieli, uczniów i przyjaciół Szkoły. Jubileusz miał charakter benefisu, a o historii Liceum Paderewski, widzianej ze swojej perspektywy, opowiedziało 12 specjalnych gości – absolwenci, honorowi profesorowie, a także przedstawiciele lubelskich instytucji.

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk uhonorował Liceum Paderewski wręczając na ręce dyrektora szkoły dr Adama Kalbarczyka medal 700-lecia Miasta Lublin.

Galę uświetnił występ z udziałem nauczycieli, absolwentów oraz Chóru Akademos. Zakończeniem wydarzenia był Bal Absolwenta przygotowany specjalnie dla byłych uczniów szkoły i trwał do białego rana…

 

Zapraszamy na obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

aut. zdj. M-Studio Photography, Jakub Sadurski

Sponsorem głównym był:

SPONSORZY

Nasze certyfikaty: