Kamila Wójcicka finalistką Turnieju Wiedzy Psychologicznej „Charaktery”

17 kwietnia 2019

Nasza uczennica, Kamila Wójcicka została finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej „Charaktery”. Kamila zajęła 17 miejsce, gratulujemy!

Uczennicę do olimpiady przygotowywała dr Anna Błaszczak, co wspomina sama finalistka 😉

Od zawsze byłam trochę humanistką, trochę ścisłowcem. Interesowałam się człowiekiem. Nie wiedziałam tylko do końca w jakim aspekcie, aż odkryłam psychologię, a stało się to na początku gimnazjum. Czytałam wtedy różne książki, artykuły, rozmawiałam na pasjonujące mnie tematy z psychologiem szkolnym. Pod koniec 3 klasy gimnazjum, przeglądając czasopismo psychologiczne ,,Charaktery”, natknęłam się na informację o turnieju psychologicznym. Czytałam też zresztą kiedyś o finalistach tego turnieju pod opieką sorki Błaszczak, bo kto nie stalkuje nauczycieli na stronie Paderka…? Oczywiście od razu chciałam wystartować w turnieju, ale jak się okazało, byłam za młoda, bo to konkurs skierowany do uczniów szkół średnich.

Postanowiłam jednak skorzystać z zapasu czasu i poprosić sorkę Błaszczak o jakieś materiały. Sorka dała mi parę fajnych książeczek na wakacje i tak właśnie zaczęła się nasza współpraca. Wakacyjne książki dosłownie pochłonęłam, ale praca pełną parą zaczęła się dopiero w październiku, a skończyła w marcu. Po drodze były eliminacje online, z których wyniku byłam bardzo zadowolona a dopiero 31 marca finał. Zostałam finalistką. Wyniki są dla mnie satysfakcjonujące, ale oczywiście gdzieś tam w środku jest żal tych 2 punktów do ścisłego finału (ustnego) – finalnej drogi po tytuł laureata. No ale 17 miejsce w Polsce to dla mnie mimo wszystko ogromny zaszczyt.

I chciałam podziękować ogromnie sorce Błaszczak za przygotowanie i wszystkim bliskim mi osobom za wsparcie. Możecie być pewni, że moja przygoda z psychologia dopiero się zaczyna. 🙂

Nasze certyfikaty: