Liceum Paderewski otrzymało tytuł Ambasadora Życzliwości [ZDJĘCIA]

20 grudnia 2018

W październiku grupa uczniów z naszego Liceum w składzie: Martyna Łukasiewicz, Helena Celejowska, Matthias Hacker, Kamil Barczak i Jakub Abramiuk, zorganizowała koncert charytatywny pod tytułem „Disney dla zwierzaczków” (projekt CAS).

Repertuar złożony z oryginalnych wersji czternastu utworów z najbardziej rozpoznawalnych filmów Disneya takich jak: Król Lew, Dzwonnik z Notre Dame czy Kraina Lodu rozbrzmiał w lubelskiej Chatce Żaka, bawiąc dzieci z lubelskich szkół podstawowych, w tym Szkoły Podstawowej Paderewski.

Kiedy jednak „Let it go” zabrzmiało już po raz drugi, kończąc hucznie koncert z pomocą całej widowni, wszystkim przyświecała myśl przewodnia koncertu, czyli pomoc zagrożonym psiakom ze schroniska w Krzesimowie.

Podczas koncertu udało się zebrać prawie 600 zł na rzecz pomocy zwierzakom w potrzebie, przekazując dalej tą niezwykle potrzebną w dzisiejszym świecie Życzliwość.

W nagrodę za włączenie się w tym działaniem w projekt „Lublin w sieci życzliwości” Liceum Paderewski otrzymało tytuł Ambasadora Życzliwości.

Nasze certyfikaty: