Malujemy sercem w USD

18 czerwca 2017

Zapraszamy do lektury poniższej relację uczennic Liceum Paderewski z kolejnej akcji wolontariatu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Jeszcze w marcu tego roku udaliśmy się do hurtowni papierniczej niedaleko szkoły, by kupić tam najpotrzebniejsze przybory, jakie mogły przydać się dzieciom do rysowania. Zakupiliśmy farby, pędzle, kredki, ołówki, czy naklejki. Nie zapomnieliśmy również o kartkach. Do listy zakupów należała też folia ochronna, ze względu na sterylność szpitala, której nie chcieliśmy naruszyć.

Nasz nauczyciel Miłosz Mielecki zawiózł nas do szpitala, a następnie zaprowadził nas na miejsce. Wraz z paniami pielęgniarkami przygotowaliśmy salę. Ustawiliśmy stoły oraz okryłyśmy je folią. Następnie przygotowaliśmy potrzebne nam materiały. Rzeczy takie jak farby, naklejki, kredki oraz temperówki ustawiliśmy na ławce tak aby, dzieci mogły w każdej chwili coś wziąć. Kiedy dzieci przyszły zaczęłyśmy nasze warsztaty. Tematem przewodnim były wakacje i marzenia. Wszystkie szybko wpadły na pomysły i zaczęły malować. Każda praca była śliczna na swój sposób. Dzieciom bardzo podobały się nasze warsztaty i powiedziały ze będą czekać na nie z niecierpliwością.

Zosia, Ola i Pola.

Nasze certyfikaty: