Maraton pisania listów Amnesty International

22 listopada 2017

Szkolne Stowarzyszenie Amnesty International zaprasza wszystkich chętnych – nie tylko uczniów i pracowników Paderewskiego – do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2017 r. w godz. 12:00-24:00 w holu głównym PGiLO Paderewski.

Maraton Pisania Listów jest coroczną akcją, która od 2001 roku odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). To wydarzenie, stworzone w Polsce, urosło do największej na świecie akcji w obronie praw człowieka, podczas której w zeszłym roku podjęto 4,6 mln różnorodnych przedsięwzięć. W samej Polsce napisano ponad 356 000 listów, a w działania AI w kraju zaangażowało się blisko 100 000 osób.

W maratonie może wziąć udział każda osoba pragnąca wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka – pisząc apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki, dlatego też gorąco zachęcamy do uczestniczenia w akcji!

Szczegółowe informacje o zasadach Maratonu i jego tegorocznych bohaterach są opublikowane na oficjalnej stronie Amnesty International. Podczas trwania akcji w naszej szkole będą również bezpośrednio udostępnione wszystkim uczestnikom.

Dołącz do akcji – WYDARZENIE na fb!

 

Nasze certyfikaty: