Nasze szkolne radio od kuchni [ZDJĘCIA]

6 lutego 2019

Pod koniec września 2018 roku nasze szkolne radio otrzymało nowy sprzęt radiowy (wzmacniacz, konsolę, mikrofony, komputer, laptop do montażu oraz dyktafony).

Redakcja, w skład której wchodzi dziesięcioro uczniów Liceum Paderewski, mogła wreszcie przystąpić od słów do czynów.

Wcześniej jednak odbyła się lekcja pokazowa, z oglądaniem oraz krótkim instruktażem czego, jak i kiedy używać. Po czym rzuciliśmy się w wir nagrywania i montowania.

W międzyczasie głowiliśmy się, jak zaaranżować studio oraz jak podłączyć kable, aby wszystko wyglądało możliwie najbardziej profesjonalnie. Była burza mózgów, pojawiła się ciekawa koncepcja. Wystarczyły cztery godziny pewnej późnojesiennej soboty i na zapleczu jednej z sal lekcyjnych pojawiło się radio.

Wszystko działa, co nie znaczy, że spoczniemy na laurach, będziemy bowiem chcieli je rozwijać.

Do tej pory wyprodukowaliśmy już kilka interesujących dźwięków, lada moment ruszy lista przebojów. Oprócz zajęć praktycznych cały czas obcujemy z teorią. Bierzemy udział w ciekawych spotkaniach, które prowadzą najlepsi dziennikarze w kraju.

Sprzęt zakupiony został dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ oraz projektu „On air together!”, koordynowanego przez Liceum Paderewski.

Nasze certyfikaty: