Paderewski jako centrum UCAS

30 listopada 2020

Międzynarodowe Liceum Paderewski teraz jako centrum UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) ma jeszcze większe możliwości, by wspierać uczniów aplikujących na studia w Wielkiej Brytanii. 

Jeśli myślisz o studiach w za granicą musisz poznać UCAS czyli 'Universities and Colleges Admissions Service’. Organizacja ta zajmuje się zarządzaniem aplikacjami na uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii. UCAS pomaga uczniom w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości akademickiej i przeprowadza ich przez cały proces składania aplikacji na uczelnie.

Uczniowie nie muszą oddzielnie pisać do wszystkich szkół wyższych, którymi są zainteresowani. Mogą skorzystać ze strony internetowej UCAS i złożyć wniosek aplikacyjny na wybrane uczelnie online w jednym miejscu.

Aby ten proces jeszcze uprościć, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski zostało niedawno centrum UCAS, co oznacza, że uczniowie mogą składać aplikacje na uczelnie z udziałem szkoły i skorzystać ze wsparcia nauczycieli, w tym nauczycieli piszących im referencje.

Jakie wsparcie zapewnimy uczniom?

  • pomoc w zarządzaniu ich wnioskami aplikacyjnymi,
  • przekazywanie uczniom zmieniających się informacji,
  • doradztwo w kwestii składania aplikacji na brytyjskie uniwersytety,
  • zapewnianie referencji,
  • weryfikowanie poprawności oraz stopnia, w jakim uczniowie wypełnili swoje podania,
  • zaopatrywanie uczelni wyższych w informacje dotyczące poprzedniej szkoły uczniów,

Więcej informacji o UCAS i instrukcje jak złożyć podanie znajduje się na stronie: www.ucas.com

 

Współpraca: