Ruszyliśmy z akcją „Paderewski dla szpitali”

31 marca 2020

W obecnej, trudnej sytuacji służb medycznych w Lublinie i okolicach, nasza szkolna społeczność Paderewskiego włącza się w akcję wspierania lubelskiej grupy wolontariuszy „Pomoc dla Służb Medycznych Lublina”, ponieważ zapotrzebowanie na tę pomoc jest ogromne i ciągle wzrasta.

Akcja „Paderewski dla szpitali” jest częścią ww. działań i polega na pomocy w przygotowaniu i szyciu środków ochronnych dla służb medycznych. Chętnych do włączenia się w te działania zapraszamy do udziału w pracach odpowiedniej sekcji programu. Do wyboru są:

  • sekcja materiałów (osoby, które posiadają i mogą podarować materiały w postaci bawełny czy flizeliny),
  • sekcja dostawców (osoby, które mogą podarować zakupione przez siebie środki do dezynfekcji lub gotową odzież ochronną w postaci maseczki, fartucha, kombinezonu, czepka, gogli lub innych niezbędnych części garderoby ochronnej),
  • sekcja krojczych (osoby, które wycinają kawałki materiałów odpowiedniej wielkości),
  • sekcja krawców (osoby, które mogą szyć maseczki ochronne lub robić troczki do maseczek; warunkiem jest posiadanie maszyny do szycia – szycie maseczki nie jest trudne nawet dla amatorów),
  • sekcja kierowców (osoby, które zapewnią transport materiałów własnym samochodem).

Wszelkie zgłoszenia do sekcji lub oferty wsparcia finansowego akcji prosimy kierować do koordynatorki akcji z ramienia szkoły, p. Anny Wojciechowskiej, tel. 663 123 113 (z uwagi na prowadzenie lekcji, kontakt po godz. 15.30 lub w godzinach koordynatora – DYŻURY), kontakt email: a.wojciechowska@paderewski.lublin.pl .

Do koordynatorki akcji prosimy także o zgłaszanie przez tych z Państwa, którzy pracują w służbach medycznych, zapotrzebowania na następujące środki ochrony: maseczki, czepce, fartuchy, kombinezony, przyłbice, środki do dezynfekcji, rękawiczki. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie.

Razem możemy więcej!

Nasze certyfikaty: