Spotkanie z Mariną Hulią – video

9 listopada 2016

W dniu wczorajszym uczniowie Gimnazjum i Liceum Paderewski spotkali się z Mariną Hulią – organizatorką szkoły demokratycznej na dworcu w Brześciu – Marina wolontariuszka, prowadzi zajęcia dla dzieci czeczeńskich uchodźców koczujących na dworcu w Brześciu. Marina jest pedagogiem, od lat współpracuje z ośrodkami dla uchodźców, prowadzi szereg kampanii społecznych na rzecz osób wykluczonych. W 2013 roku została laureatką nagrody im. Ireny Sendlerowej za swoją działalność edukacyjną.

Marina opowiadała głównie o „swoich” dzieciach, które zawieszone pomiędzy granicami, czekają na normalne życie. Mieszkające na dworcu rodziny czeczeńskie nie zostały wpuszczone do Polski, choć starały się o status uchodźców. Marina stara się, aby mimo tych trudnych warunków, na ich twarzach gościł uśmiech, organizuje im zabawy, zajęcia plastyczne, a także uczy polskiego.

Zobaczcie minispektakl w wykonaniu naszych uczniów, który jest zamieszczony na naszym szkolnym kanale YT.

Wszystkie informacje dotyczące szkoły w Brześciu można znaleźć na profilu facebookowym „Dzieci z Dworca Brześć”.

Jako społeczność szkolna również chcielibyśmy się włączyć w działalność Mariny i prowadzimy zbiórkę funduszy na zakup materiałów papierniczych.

Nasze certyfikaty: