Sukces Kacpra w zawodach Jiu-Jitsu No Gi!

12 kwietnia 2017
Turniej Walczący Lublin! LLSW ALMMA Lublin, który miał miejsce 9 kwietnia 2017 to największa tego typu impreza na Lubelszczyźnie. W zawodach wzięli udział zawodnicy z całej Polski a w kategorii wagowej -93 kg Brazilian Jiu-Jitsu No Gi (senior) zaprezentował się uczeń klasy 1d Liceum PaderewskiKACPER WEREMCZUK!
Kilka słów o samym stylu walki….
Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie kontrolowanego bólu (dźwignie) bądź pod groźbą utraty przytomności – z bólu lub od duszenia. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń. W sportowym Jiu-Jitsu nie można uderzać. Brazylijskie Jiu jitsu jest sportem walki full contact.
Kacper miał startować w kategorii juniorów. Jakież było jego zdziwienie kiedy, po wywołaniu na matę okazało się, że jego przeciwnikiem jest 35-latek! Po rozmowach z sędziami okazało się, że kategorii juniorów nie ma! Na pytanie sędziów czy Kacper podejmuje walkę, odpowiedź była tylko jedna. Wygrał dwie na dwie walki. Jedną na punkty, drugą dźwignią na staw łokciowy. Trzeba pamiętać, że przeciwnicy Kacpra byli dużo starsi, dużo silniejsi i obaj dużo ciężsi. Technika zwyciężyła!
Kacper Weremczuk …
Tę dyscyplinę sportu uprawia od września 2014 roku. Drugą jego pasją jest tajski boks (muay-thai).
Za 2 tygodnie (22 kwietnia 2017) bierze udział w Mistrzostwach Polski ADCC (największa organizacja submission fighting na świecie), czyli walka na chwyty bez uderzeń.
fotorelacja z zawodów
Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych walkach!
Nasze certyfikaty: