Sukces Olesyi w Public Speaking Contest 2016

21 września 2016

Sukces uczennicy Liceum Paderewski w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest 2016 w Szczecinie dnia 16.09.2016.

1 miejsce

w Finale dla Szkół Ponadgimnazjalnych – Olesya Poluyko

Po eliminacjach szkolnych i wojewódzkich przyszedł czas na finał ogólnopolski konkursu Public Speaking Contest 2016zorganizowanym przez IATEFL ( Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce) , w którym Olesya Poluyko, uczennica klasy 2d, zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (uczniowie od 16-19 lat). Na konkursie godnie reprezentowali naszą szkołę Alicja Bury i Olesya Poluyko oraz Maciek Maj i Mateusz Snyman z Gimnazjum Paderewski.

Zadanie turniejowe polegało na przygotowaniu skierowanego do rówieśników własnego wystąpienia w języku angielskim w odpowiedzi na temat: ” The School of the Future”, a następnie wystąpieniu z nim przed audytorium i jury.

To już druga edycja tego typu konkursu (w zeszłym roku nasza uczennica Karolina Zgodzińska wywalczyła 3 miejsce na finale konkursu, który miał miejsce w Krakowie)  a celem jego, jak piszą organizatorzy jest: „popularyzowanie form wypowiedzi publicznej ze szczególną dbałością o poprawną dykcję, artykulację, intonację i modulację głosu oraz komunikację pozawerbalną, doskonalenie umiejętności wyrażania własnych poglądów oraz przygotowanie do udziału w życiu publicznym”.

Już za rok kolejna edycja konkursu, więc zachęcamy naszych uczniów do zainteresowania się turniejem, a Olesyi serdecznie gratulujemy sukcesu!

Public Speaking Contest IATEFLPolska,  Szczecin 2016.

Gratulujemy nauczycielom przygotowującym uczniów: Dianie Chmielewskiej oraz Agnieszce Janiak 

Fot. M. Snyman

Nasze certyfikaty: