Sukces uczniów MLO Paderewski w ogólnopolskim konkursie historycznym

19 czerwca 2023

Uczniowie MLO Paderewski zostali nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie „Trudne drogi dzieci syberyjskich do Polski (1919-1923). W kręgu solidarności społecznej, pomocy i przyjaźni”.

 

Pierwszym etapem konkursu był test wiedzowy. W tym roku aż pięcioro z naszych uczniów uzyskało wysokie wyniki i zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału. W grupie znaleźli się: Weronika Sadurska, Lena Ignatiuk, Wiktoria Rycerz, Katarzyna Sochaj i Kacper Warda

Kolejnym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej bądź literackiej, dotyczącej pomocy dzieciom syberyjskim. W finale zostali nagrodzeni i wyróżnieni:

  • Wiktoria Rycerz – II miejsce
  • Kacper Warda – III miejsce
  • Katarzyna Sochaj – specjalne wyróżnienie

Gratulujemy!

 

Ogólnopolski konkurs „Trudne drogi dzieci syberyjskich do Polski (1919-1923). W kręgu solidarności społecznej, pomocy i przyjaźni” to cykliczna impreza organizowana przez Muzeum Kultury i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, przy współpracy Ambasady Japonii w Polsce.  Konkurs dotyczy losów polskich sierot, które w wyniku rewolucji bolszewickiej i wojny domowej w Rosji znalazły się na Syberii, a następnie dzięki pomocy cesarzowej Japonii i zaangażowanych Polaków, trafiły do Polski.

Współpraca: