Narodowe Święto Niepodległości [WIDEO]

11 listopada 2020

Podniosłą atmosferę w związku ze Świętem Niepodległości szkoła odczuła już dzień przed nim, odśpiewując hymn online. Z powodu pandemii uroczysty apel w budynku szkoły nie jest możliwy, ale nasi nauczyciele i uczniowie przygotowali program obchodów tego wydarzenia w formie zdalnej.

11 listopada – jedno z najważniejszych świąt narodowych – w tym roku to 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień wyjątkowy dla wszystkich Polaków i osób związanych z naszym krajem.

W dniu 10 listopada uczniowie, nauczyciele i absolwenci Paderewskiego odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego dokładnie o godzinie 11.11, zgodnie ogólnopolską akcją “Szkoła do hymnu”.

12 listopada społeczność szkolna wspólnie obejrzy wystąpienia nauczycieli oraz uczniów, które w tradycyjnych warunkach planowano zaprezentować na auli. W związku z pandemią nie jest to możliwe, zapraszamy więc do oglądania i słuchania poniższych nagrań. Poszczególne elementy tworzą spójny program, który uświadamia, a jednocześnie wprowadza w głęboką refleksję.

Nauczycielka historii Anna Nadolska wprowadza w tematykę obchodzonego święta i podkreśla jak duże znaczenie w naszej szkole ma słowo “wolność”. Przedstawia również tło historyczne do projekcji uczniów, wprowadzając w okoliczności towarzyszące bohaterom dramatu (“Emigranci” Stanisława Mrożka) i zapowiada przemówienie profesora Roberta Kamińskiego.

 

 

Zgodnie z zapowiedzią, przy tej niezwykle ważnej okazji, głos zabrał także nauczyciel historii Robert Kamiński, który dzieli się faktami o Romanie Dmowskim, Józefie Piłsudskim i szczególnie ważnej postaci – Ignacym Janie Paderewskim –  patronie naszej szkoły.

[WIDEO] (wymagane zalogowanie do konta Google) 

 

 

 

Na podsumowanie zapraszamy do słuchania i oglądania wystąpienia naszych uczniów, którzy wcielili się w rolę bohaterów dramatu Sławomira MrożkaEmigranci“, dotykającego problemu powojennej Polski – rozdźwięku między inteligencją i robotnikami.

 

 

 

Nasze certyfikaty: