Szlachetna Paczka 2022 – zapraszamy do udziału!

25 listopada 2022

Jak co roku rozpoczynamy udział w akcji Szlachetna Paczka. W tegorocznej edycji zdecydowaliśmy się pomóc Pani Aleksandrze. Zapraszamy całą społeczność Paderewskiego do zaangażowania się w akcję, aby uczynić święta Pani Aleksandry najszczęśliwszymi w jej życiu!

 

Pani Aleksandra choruje na rdzeniowy zanik mięśni oraz astmę. Powoduje to problemy w codziennym funkcjonowaniu, nie może znaleźć stałej pracy i nie ma stałego adresu zamieszkania. Miesięczny przychód Pani Aleksandry wynosi 789 złotych, którego połowę Pani Aleksandra przeznacza na leki oraz koszty utrzymania. Na przeżycie całego miesiąca Pani Aleksandrze zostaje jedynie 461 złotych, przez co często nie stać ją na produkty dnia codziennego.

Pani Aleksandra ma wiele potrzeb, dlatego zorganizowane zostaną dwie akcje, których celem będzie uzbieranie pieniędzy na nową pralkę dla Pani Aleksandry. Pierwszą z nich będzie wyprzedaż garażowa, która odbędzie się 1 grudnia na auli szkoły. Wszystkich, którzy chcą przekazać przedmioty na wyprzedaż garażową, prosimy o dostarczenie darów do 29 listopada do biblioteki szkolnej. Zbieramy unikatowe książki, ubrania vintage, biżuterię, akcesoria, figurki i płyty winylowe.

Druga akcja będzie odbywać się na przestrzeni całego przyszłego tygodnia (28 listopada – 2 grudnia) na przerwach śniadaniowych i obiadowych na auli. Na uczniów będą czekały konkurencje, w których po wykupieniu kuponu uczniowie będą mogli grać o drobne nagrody.

Podczas obu wydarzeń na stoiskach będzie znajdowała się puszka, do której będziemy zbierać darowizny na nową pralkę.

Pozostałe potrzeby Pani Aleksandry zostały już podzielone pomiędzy klasy, które zadeklarowały chęć udziału w akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy już teraz zgłosili się do pomocy!

 

Współpraca: