Szlachetna Paczka w Paderewskim

25 listopada 2020

Zgodnie z coroczną tradycją, Liceum Paderewski z przyjemnością ogłasza swój udział w wydarzeniu “Szlachetna Paczka”! Zachęcamy do wsparcia naszej akcji (zbiórka, licytacja, puszka).

Szlachetna Paczka to organizacja charytatywna mająca na celu pomóc osobom najbardziej potrzebującym – rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.

W tym roku chcemy pomóc Pani Ewelinie i jej Rodzinie (Szlachetna Paczka – Opis Rodziny), dlatego organizujemy różne formy zbiórki pieniędzy, w których może pomóc każdy! W jaki sposób? Możliwości jest wiele.

W szkole prowadzona jest zbiórka darów, która potrwa do 6 grudnia. Na wprost wejścia (przy filarze obok szatni) stoi duże podpisane pudełko, w którym można składać dary (produkty żywnościowe, środki chemiczne, książki, zabawki, ubrania – w razie pytań, prosimy o kontakt).

Dodatkowo zbieramy różne przedmioty na licytację, która rozpocznie się 30 listopada. Każda osoba może może przekazać na ten cel zarówno rzeczy materialne (na przykład biżuteria, ubrania, książki, czy inne, szczególne przedmioty), jak i niematerialne, związane z naszymi umiejętnościami (np. wspólny spacer, piknik, prelekcję czy godzinę konsultacji związanych z jakimś tematem). Jeśli rysujesz, śpiewasz, piszesz, grasz na jakimś instrumencie, albo zajmujesz się czymś innym, co może potencjalnie być niematerialnym przedmiotem licytacji, oraz chcesz w ten sposób pomóc, zachęcamy do zgłoszenia się do nas w tej sprawie! Możemy ofiarować innym tak wiele dobra, że cudownie będzie dzielić się swoimi talentami.

 

Licytacja w ramach Szlachetnej Paczki

 

Ze względu na sytuacje epidemiczną, w tym roku wyjątkowo zdecydowaliśmy się również na uruchomienie wirtualnej puszki, z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup potrzebnych do paczki rzeczy. Osoby, które nie mogą aktywnie się zaangażować, zachęcamy do skorzystania z klasycznej formy pomocy poprzez wpłatę środków pieniężnych na przygotowaną Zrzutkę. Wszystkie zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na zakup rzeczy dla rodziny, a jeśli zbierzemy więcej pieniędzy niż będziemy potrzebować, pozostałe fundusze przekażemy na Fundację Szlachetna Paczka, która niesie pomoc wielu innym potrzebującym ludziom.

Wpłacam, by wesprzeć Rodzinę

 

Harmonogram wydarzenia:

do 6.12 – zbiórka darów w szkole, rozpoczęcie zbiórki pieniężnej.
Od 30.11 do 8.12 — licytacja (w ramach wyjątku możemy przyjmować jeszcze przedmioty).
8.12 — koniec licytacji oraz zbiórki pieniężnej.


Sztab Organizacyjny Szlachetnej Paczki w Paderewskim

Opiekuni:
Barbara Ostrowska (b.ostrowska@paderewski.lublin.pl)
Eliza Jackowska-Boryc (e.jackowska@paderewski.lublin.pl )

Wolontariusze:
Zuzanna Gasik, Zofia Zatorska, Wiktoria Dubiał, Justyna Łukasiewicz

Nasze certyfikaty: