Uczniowie klas 2 wzięli udział w warsztatach matematycznych UMCS

13 czerwca 2023

W dniu 12 czerwca uczniowie klas 2a, 2c, 2d, realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Instytut Matematyki UMCS w Lublinie. 

 

Licealiście wysłuchali wykładu prowadzonego przez doktora Jerzego Myckę na temat sum potęg kolejnych liczb naturalnych. Dowiedzieli się m.in. jak policzyć, na ile maksymalnie części można podzielić pizzę za pomocą 100 prostych cięć. Na koniec wykładu zmierzyli się również z pojęciem całki.

Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach z GeoGebry (na których przybliżali liczbę Pi metodą Monte Carlo), a także zajęciach z robotyki (w czasie których programowali pojazdy tak, aby pokonały ustawiony labirynt).

Całe wyjście było okazją do poszerzenia matematycznych horyzontów. Tego typu zajęcia są uświadamiają uczniom, że matematyka może być interesująca i kształcącą rozrywką.

 

Przeczytaj więcej o nietypowych lekcjach matematyki w Liceum Paderewski: o zajęciach w terenie oraz obchodach Międzynarodowego Dnia Matematyki.

 

Współpraca: