Uczniowie książki piszą! Głosowanie!

28 grudnia 2016

Wiadomo jest, że uczniowie Liceum Paderewski to sami zdolni ludzie w różnych dziedzinach. Nasi utalentowani uczniowie realizują się też jako pisarze. Pierwszoklasiści i drugoklasiści zadebiutowali w konkursie „Misja: książka!”, a teraz czekają na głosy. Potrzebują ich baaardzo dużo, więc liczą na Waszą pomoc!

zrzut-ekranu-2016-12-27-10-12-04

Kamil Barczak, Jakub Abramiuk, Jakub Tymiński – to trójka fajnych chłopaków, którzy … napisali książkę pt. „Kropla cierpienia w oceanie egzystencji”. Obowiązkowa pozycja na półce fana dark fantasy. Polecamy, głosujcie! PRZECZYTAJ!

Opowiadania zebrane pod dowcipnym tytułem „Kropla cierpienia w oceanie egzystencji TUDZIEŻ Kropla egzystencji w oceanie cierpienia” epatują wręcz obrazami walki i rozlanej krwi. Ten nadmiar nie przytłacza, a sygnalizuje dystans autorów do estetyki dark fantasy. Groteskowe przekształcenie konwencji zdradza wiernych, ale i krytycznych czytelników gatunku. Jednocześnie trzeba podkreślić zaskakujące bogactwo leksykalne i frazeologiczne tekstów tak młodych ludzi. Uważam, że zarówno warsztat literacki, jak i pomysłowość tych uzdolnionych debiutantów warto docenić. Gorąco polecam tę lekturę wszystkim miłośnikom użytej w tomie odmiany fantastyki.

K. Trzaskowska

 

 

zrzut-ekranu-2016-12-27-10-21-22

Grupa dziewcząt: Antonina Kręcisz, Zuzanna Fryza, Urszula Kolińska – to damska część twórczości. „W Sieci” to zbiór opowiadań poruszający tematykę internetu z trzech punktów widzenia, opisując przy tym aktualne problemy, z którymi zmagają się młodzi ludzie. Polecamy, głosujcie! PRZECZYTAJ!

Czy nie jest trochę tak, że tworząc swoją tożsamość w wirtualnym świecie przypominamy pisarza w jego twórczej aktywności? Oczywiście mało kto tak o sobie myśli, kiedy zakłada kolejne profile w mediach społecznościowych, ale z opowiadań zawartych w tomiku „W sieci” wynika, że młodzież ma świadomość tego, że obecność w Internecie może być autokreacją. Tytuł książki jest paraboliczny. Nie tylko o sieć www tu chodzi, ale o uwikłanie w wirtualny świat, a wręcz o utratę prawdziwego „ja” na rzecz nierzeczywistego konstruktu, ale także o walkę o autentyczność. W bohaterkach utworów każdy, kto zna świat społecznościowych mediów, z łatwością odnajdzie siebie. Naprawdę warto przeczytać te opowiadania!

K. Trzaskowska

Nasze certyfikaty: