Uczniowie naszego liceum w Strasburgu [ZDJĘCIA]

7 listopada 2018

3500 km w pięć dni. Tak najkrócej można opisać wyprawę do Strasburga grupy uczniów z II B. To laureaci konkursu „Lublin w Europie, Europa w Lublinie” organizowanego przez Urząd Miasta Lublin.

Na początek był Wiedeń, szybki przejazd wokół Ringu, równie szybkie zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki, Skarbca. Następnie pałacu Schonbrunn i przejazd do Linzu. Po drodze rzut okiem na opactwo w Melk. I tak zakończył się dzień pierwszy.

Kolejne były równie szybkie. Z Linzu do Baden Baden przez Ulm, nad którym góruje najwyższa wieża kościelna 163 m. Z Baden Baden do Heidelbergu, przez Strasburg. To cel naszej wyprawy. Scenariusz? Stare miasto, katedra Notre Dame, następnie wizyta w Radzie Europy i miłe spotkanie z panią Klaudią Klein, obiad w towarzystwie ważnych urzędników i przejazd do Europarlamentu i równie miłe spotkanie z panią Aleksandrą Ciszewską, asystentką europosła Krzysztofa Hetmana oraz europosłem Andrzejem Grzybem.

Było dużo konkretów, które być może pomogą w wyborze ścieżki kariery. Na koniec tego dnia było też nieco wolnego czasu. Dzień piąty to godzina na zwiedzanie Heidelbergu i przejazd do Norymbergi. Tam zrobiliśmy ostatnie zakupy, odwiedziliśmy Pałac Sprawiedliwości, gdzie sądzono hitlerowskich zbrodniarzy, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną.

Nasze certyfikaty: