Uczniowie z licealnego projektu Erasmus+ „On air together!” w Grecji [ZDJĘCIA]

15 października 2018

Reprezentacja licealistów, która już drugi rok realizuje projekt unijny Erasmus+ „On air together!”, w minionym tygodniu odwiedziła miasteczko Kavala w Grecji. Była to okazja do poznawania regionu, jego kultury oraz przysmaków.

Organizatorem wizyty projektowej była szkoła 6 GEL KAVALAS (6th Senior High School of Kavala), która zadbała o program, łączący w sobie pracę nad założeniami projektowymi oraz elementy zwiedzania, integracji i współpracy. Działania projektowe dotyczyły przedstawienia efektów pracy nad modułem drugim projektu (tutoriale o tym, jak przeprowadzać wywiad i jak sporządzać „news report”, czyli relacje z wydarzeń oraz jak przedstawiać wiadomości radiowe) i rozpoczęcia działań z modułu trzeciego (tworzenie business planu dla rozgłośni radiowej, sztuka autoprezentacji, przedsiębiorczość w pracy radiowca).

Hasłem wizyty był „music journalism”, a uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z radiowcem, specjalizującym się w dziennikarstwie muzycznym i stworzyć muzyczny zapis wizyty, który zostanie nadany w lokalnej stacji w Kavali.

Popołudniami ruszaliśmy w teren, bo w okolicy Kavali (położonej na terenie Macedonii Wschodniej) jest wiele wykopalisk archeologicznych – w tym starożytne miasto Philippi. Są tam m.in. starożytny teatr, forum, łaźnie, a samo miasteczko jest historycznie naznaczone przez Filipa Macedońskiego oraz apostoła Pawła. Ma długą i bogatą historię, a ślady przeszłości, już od czasów starożytnych, widoczne są na każdym kroku, przy każdej uliczce i placu. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.

Takich wyjazdów projektowych się nie zapomina 🙂

Nasze certyfikaty: