Umiejętności zarządzania swoimi zasobami i czasem

19 maja 2020

W ramach zajęć wprowadzających do programu międzynarodowego IB uczniowie klas Middle Years Programme (IB MYP) zgłębiali temat, który jest w obecnej sytuacji nauczania zdalnego niezwykle istotny, czyli umiejętność zarządzania swoimi zasobami i czasem (ATL:SELF-MANAGEMENT Skills).

Program międzynarodowy IB kształtuje w uczniach między innymi takie umiejętności. Jak wiadomo, są one niezbędne na co dzień, ale jeszcze bardziej przydatne wtedy, gdy to jak i ile się nauczymy w czasie izolacji, w głównej mierze zależy od nas. Od nas też zależy jak zadbamy o swoje samopoczucie.

Uczniowie zastanawiali się czym jest SELF-MANAGEMENT i w jaki sposób pomaga w nauce. Na podstawie obejrzanego materiału video mieli zastanowić się jakie umiejętności “samozarządzania” potrzebują rozwinąć, ulepszyć i zastosować, by poradzić sobie z nauką i zadbaniem o siebie, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Nasi uczniowie znów wykazali się kreatywnością, pomysłowością, krytycznym myśleniem i umiejętnością wykorzystania technologii, by przedstawić swoje wnioski.

W efekcie powstały świetne materiały, które stanowią pewien rodzaj PORADNIKÓW dla innych uczniów na temat efektywnej organizacji swojego czasu, swojej nauki, własnego rozwoju oraz dbania o siebie i swoje samopoczucie w izolacji.

Wybraliśmy dla Was kilka przykładowych prac (choć wybór nie był łatwy;)). Koniecznie zobaczcie!
1. Lifelong learning
2. Self-management during homeschooling
3. How to learn more efficiently

Nasze certyfikaty: