Wolontariusze z Paderewskiego uszyli ponad 1100 maseczek [ZDJĘCIA]

21 maja 2020

Akcja społeczna „Paderewski dla Szpitali” połączyła już ponad 60 osób (uczniów, rodziców, nauczycieli), które prężnie działają na rzecz służb medycznych. Do tej pory wolontariusze uszyli ponad 1100 maseczek.

Do licealnej inicjatywy dołączyli także uczniowie szkoły podstawowej, tworząc akcję wolontariacką „Mały Paderewski dla szpitali” i podejmując działania w ramach Service&Action programu IB MYP. Zbierają środki finansowe, tworzą tematyczne plakaty oraz zachęcają społeczność szkoły podstawowej do włączenia się w akcję.

 

Komu już udało się pomóc?

Do tej pory wolontariusze z Paderewskiego uszyli w sumie 1143 maseczki. Znaczna część z nich dostarczana jest do grupy Pomoc dla Służb Medycznych Lublin, która dystrybuuje je do potrzebujących, a pozostałe maseczki przekazywane są bezpośrednio do oddziałów szpitalnych, które zgłaszają zapotrzebowanie do koordynatorki akcji, p. Anny Wojciechowskiej.

W poprzednich relacjach pisaliśmy o wsparciu udzielonym SPSK1, SPSK4 w Lublinie. Od tamtej pory maseczki trafiały do kolejnych potrzebujących.

  • Radiologia SPSK4 w Lublinie – 50 sztuk
  • Chirurgia Naczyń SPSK 4 w Lublinie – 80 sztuk
  • Laryngologia SPSK4 w Lublinie – 50 sztuk
  • Ginekologia (Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie, SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie) – 70 sztuk
  • SOR SPSK4 w Lublinie – 150 sztuk
  • Wsparcie pracowników i nowych wolontariuszy naszych szkół – 22 sztuki
  • Grupa Pomoc dla Służb Medycznych Lublin – 250 sztuk

 

Jak można się zaangażować?

Wolontariusze z Paderewskiego otrzymują od rodziców i znajomych kolejne prośby o pomoc. Cały czas szyją maseczki i potrzebują dalszego wsparcia, dlatego nieustannie zachęcają wszystkich do współpracy poprzez następujące działania:

  • szycie maseczek ochronnych – z przygotowaną instrukcją nie jest to trudne nawet dla amatorów (kontakt do koordynatorki, p. Anny Wojciechowskiej: tel. 663 123 113, email: a.wojciechowska@paderewski.lublin.pl),
  • zbiórkę materiałów bawełnianych – prześcieradeł, pościeli, nici itp.,
  • dołożenie cegiełki do zrzutki na materiały.

Grupa stara się jak najefektywniej wykorzystać datki na zakup materiałów, wyszukuje najtańszych hurtowni (nawet w Koszalinie, gdzie zakupiono „kilometr” taśmy na troczki, dzięki którym maseczki szyje się szybciej) oraz negocjuje specjalne rabaty w sklepach.

Głos wdzięczności oraz satysfakcja z pomocy tym, którzy ryzykują swoje zdrowie i życie, pracując przy chorych, jest ogromną siłą napędową do dalszego działania.

– Dopóki nasza pomoc będzie potrzebna, będziemy działać – zapewniają wolontariusze ze szkół Paderewski.

Nasze certyfikaty: