Wycieczka klas 2 do Rzymu
16 czerwca 2025Uczniowie klas 2a, 2c i 2d wzięli udział w wycieczce do Rzymu. W dniach 20-24 maja zwiedzali najpopularniejsze zabytki tego miasta, poznając historię i kulturę Włoch.
Warto dodać, że 2025 jest dla Rzymu i Watykanu Rokiem Jubileuszowym. Mieszkańcy świętują rocznicę otwarcia Świętych Wrót prowadzących do Bazyliki Świętego Piotra. Termin był więc idealny na zwiedzanie Rzymu. Uczniowie Paderewskiego razem z opiekunkami mieli okazję osobiście przejść przez Święte Wrota.
W Watykanie poruszali się korytarzami muzeów, przechodząc przez Plac Świętego Piotra, a kończąc na Bazylice. Tam mogli złożyć hołd zmarłemu papieżowi Janowi Pawłowi II.
Grupa zwiedziła również stare miasto w centrum Rzymu, Willę Medyceuszy z Akademią Francuską. Zobaczyli słynne schody prowadzące na Plac Hiszpański oraz fontannę di Trevi. Nie zabrakło wizyto w jednym z najsłynniejszych miejsc kojarzonych z Rzymem, czyli Koloseum.
Piękna i malownicza infrastruktura zrobiła na drugoklasistach ogromne wrażenie. Spora ilość czasu wolnego była okazją na smakowanie kuchni włoskiej, a także zakupienie pamiątek.
Na koniec wycieczki grupa udała się nad morze Tyrreńskie. Uczniowie oraz opiekunki zażyli kąpieli oraz odpoczęli na plaży przed podróżą powrotną.











