Wycieczka klas drugich do Berlina [ZDJĘCIA]

19 listopada 2019

Po zakończonym długim weekendzie – w poniedziałek, 4 listopada – my, czyli uczniowie klas 2. liceum, pojechaliśmy na naszą ostatnią wycieczkę w życiu szkolnym. Celem był Berlin!

Berlin okazał się miastem naznaczonym trudną dla nas, Polaków, historią. Historię tę odkrywaliśmy w berlińskich muzeach, parlamencie, czy panoramie ASISI. Panorama ta przedstawiała historyczny mur berliński, którego część mieliśmy okazje obejrzeć wyjeżdżając z Berlina. Jednak jeszcze przed wyjazdem mieliśmy niebywałą przyjemność obejrzeć panoramę Berlina z wieży telewizyjnej – najwyższego punktu miasta, a także zahaczyć o kolejne miasto związane z historią całego świata – Poczdam.

W Poczdamie zwiedziliśmy pałac Cecilienhof, w którym podczas konferencji poczdamskiej obradowali niegdyś przywódcy trzech światowych mocarstw: Stalin, Churchill i Truman oraz Pałac Sanssouci. Po zwiedzeniu Pałaców, cieszyliśmy się wspólnie spędzonym, integrującym czasem wolnym.

Wycieczkę jako czas wolny od szkoły, przeznaczony na wzajemną integrację i podróżniczą edukację, będziemy wspominać z sentymentem, a za rok zapewne tylko będziemy o takim beztroskim okresie marzyć…


autorka: Kamila Wójcicka 2B

Nasze certyfikaty: