Wycieczka uczniów klas 1 do Trójmiasta

13 maja 2024

Uczniowie z klas 1a, 1b i 1c spędzili miniony tydzień na zwiedzaniu Trójmiasta. W ramach szkolnej wycieczki zobaczyli wiele ciekawych, interaktywnych wystaw, a także poznali bardziej i mniej popularne miejsca w tej części Polski.

 

Grupa odwiedziła m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku czy Muzeum Emigracji w Gdyni. Mieli również okazję zobaczyć mniej znane, a równie interesujące miejsce, czyli Gdański Teatr Szekspirowski. Oprowadzał ich sam William Shakespeare!

Nietuzinkowy sposób zwiedzania z Panem Leszkiem Tarasewiczem pod hasłem „Pod rękę z Szekspirem” zrobił na naszych uczniach bardzo pozytywne wrażenie. Grupa była też pod wrażeniem m.in. kunsztu architektonicznego, który można było zauważyć w czasie pokazu odsłanianego dachu.

Na liście atrakcji nie zabrakło Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdańskiego Westerplatte, rejsu statkiem do centrum Gdańska, spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście oraz zamku w Malborku w drodze powrotnej.

Zakwaterowanie z dala od zgiełku i tłumów turystów w Jastrzębiej Górze dawało popołudniami możliwość odpoczęcia. Młodzież korzystała z okazji do kojącego obcowania z morzem w trakcie wieczornych spacerów.  

 

Współpraca: