Wyjazd grupy Erasmus+ do Słowenii [ZDJĘCIA, WIDEO]

31 października 2018

Grupa projektowa Erasmus+ „Let’s learn! Let’s play!” od 15 do 19 października brała udział w wymianie międzynarodowej w Słowenii w miejscowości Tolmin. Celem wyjazdu było zaprezentowanie projektu przygotowanego przez uczniów przed pozostałymi państwami partnerskimi: Słowenią, Hiszpanią i Turcją.

Produktem finalnym naszego zespołu, nad którym pracowali przez ostatnie pół roku, była olbrzymia mapa Europy wykonana w formie puzzli. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem popisywali się wiedzą na temat charakterystycznych dań, znanych osób, zwierząt, miast oraz zabytków państw europejskich. Ciekawostką jest fakt, że zwyciężyła grupa opracowująca kategorię miast.

Program naszych przyjaciół ze Słowenii, którzy nas gościli, obejmował różnorodne gry edukacyjne i zabawy integracyjne, które zgłębiały ich wiedzę na temat różnic kulturowych młodzieży z krajów biorących udział w wymianie. Mieli możliwość odwiedzić ciekawe miejsca w Lublanie oraz podziwiać niespotykane krajobrazy malowniczego miasteczka Bled – w którego centrum znajduje się przepiękne jezioro.

Grupa projektowa dzięki grze miejskiej poznała wszystkie zakątki starego miasta stolicy Słowenii. Ponadto wzięli udział w festiwalu młodzieżowym, gdzie zaprezentowali tradycyjne tańce. Uczniowie naszej szkoły porwali publiczność do wspólnej zabawy.

Grupa projektowa z Paderewskiego już planuje prace nad grami, które będą prezentowane podczas kolejnej wizyty – tym razem w Hiszpanii. Zapraszamy do obserwowania postępów naszych prac na Facebooku projektu „Let’s learn! Let’s play!”.

Nasze certyfikaty: