Współpraca i patronaty

IB World School

Międzynarodowe Szkoły Paderewski posiadają status autoryzowanej szkoły International Baccalaureate (IB World School – Szkoła Światowa IB) realizującej kontinuum programów  Primary Years Programme (od 2019 roku), Middle Years Programme (od 2003 roku) oraz Diploma Programme (od 1999 roku).

Program IB MYP jest programem zapewniającym łagodne przejście między szkołą podstawową (3 lata nauki) a liceum (2 lata nauki) i przygotowuje do kształcenia w wymagającym programie maturalnym. Program IB DB jest programem kończącym i bezpośrednio przygotowującym do matury międzynarodowej.

Sieć Szkół PASCH

Od 2023 r. Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski należy do sieci szkół PASCH. Współpraca ma na celu budzenie w młodych ludziach trwałego zainteresowania i fascynacji nowoczesnymi Niemcami, niemieckim społeczeństwem i językiem.

Deutsch Plus

W latach 2019 – 2022 Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski było partnerem sieci szkół „Deutsch Plus”, która zrzesza ponad 200 szkół na terenie całej Polski. Sieć powstała pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce.

Wymiana młodzieży ze szkołą z Niemiec

Szkoły Paderewski prowadzą projekt międzynarodowy ze Szkołą Partnerską w Niemczech – Graf-Anton-Guenther-Schule w Oldenburgu. Szkoły organizują wspólnie dwa razy do roku tygodniową wymianę młodzieży. Powyższe działania możliwe są dzięki dofinansowaniu organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.

Projekty Erasmus+

Od 2014 roku Paderewski realizuje projekty Erasmus+ dla uczniów i nauczycieli. Uczestnicy projektów rozwijają wiele praktycznych umiejętności, biorą udział w wymianach uczniowskich i ćwiczą posługiwanie się językiem obcym. Nauczyciele natomiast mają możliwość uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych w innych państwach.

Centrum UCAS

Jesteśmy zarejestrowanym centrum UCAS (Universities and Colleges Admissions Service), co oznacza, że uczniowie mogą składać aplikacje na uczelnie z udziałem szkoły i skorzystać ze wsparcia nauczycieli, którzy pomogą im w podjęciu decyzji, dotyczących przyszłości akademickiej oraz przeprowadzą przez cały proces składania podań na uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii.

Patronat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Liceum Paderewski zostało objęte programem: Klasa akademicka SGH. Głównym celem współpracy jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz umożliwienie licealistom kontaktu ze środowiskiem akademickim. Młodzież rozwija swoje zainteresowania i już w szkole średniej poznaje atmosferę studiowania uczestnicząc w webinarach, wykładach i warsztatach w formie zdalnej lub odwiedzając Szkołę Główną Handlową

Egzaminy Cambridge

W ramach programu partnerskiego Addvantage nasza szkoła współpracuje z British Council, czego wynikiem jest wsparcie w przygotowaniu uczniów do egzaminów certyfikatowych FCE oraz CAE.

Bezpieczna Szkoła

Nasza szkoła zajęła drugie miejsce w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ i otrzymała „Dyplom równości” oraz tablicę „Bezpieczna szkoła”. To efekt otwartości oraz wzajemnego szacunku wśród społeczności Paderewskiego.