Współpraca ze szpitalem dziecięcym

Gimnazjum i Liceum Paderewski od niedawna działa na rzecz małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Lublinie, w ramach akcji społecznych, w których biorą udział uczniowie, jako wolontariusze. Bezinteresowna pomoc najmłodszym pacjentom, to działania w ramach CAS w IBDP oraz S&A w gimnazjum.

Nasze działania, których już się podejmujemy i te, które będą organizowane:

• Kreatywne Warsztaty (warsztaty plastyczne/rękodzieło/modelarstwo) – własnoręczne wykonanie osobistej maskotki/modelu samochodu /- materiały zakupione z funduszy zebranych podczas akcji szkolnych.
  • W świecie bajek – czytanie bajek małym pacjentom na różnych oddziałach USD
  • Warsztaty teatralne – przygotowanie i prowadzenie z pacjentami mini przedstawienia
  • Dzień gier – organizowanie turniejów gier planszowych, zwycięzcą jest każdy, kto ukończy turniej z uśmiechem,
  • Szpital w obiektywie – warsztaty fotograficzne, prowadzenie przez wolontariuszy, podczas których pacjenci „bawią się” fotografią, zaglądając z aparatem w zakątki szpitala, odkrywając jego nieznane oblicze -„oswajając” go, sukcesywnie tworzą galerię swoich prac w wyznaczonym miejscu
  • Kino szpitalne – organizowanie projekcji filmów dla dzieci
  • Karaoke – prowadzenie zabaw z językiem angielskim w formie karaoke
  • Książka pod choinkę – zbiórka książek wśród uczniów naszej szkoły i przekazanie ich chorym dzieciom
  • Kręgle i rzutki na rzepy.

2016/20172015/2016
Malujemy srecem
Ostatnia przed wakacjami wizyta w Uniwersyteckim Szpitalu dziecięcym naszego koła bibliotecznego i wolontariuszy z Gimnazjum i Liceum Paderewski. W ramach cyklicznej akcji „Weekendowe czytanie” Adam Kałakucki, Ewa Barczentewicz, Kasia Gałka i Natalia Smyl czytali chorym dzieciom legendy o mieście Lublinie w ramach obchodów 700 lata naszego grodu. Szpitalne oddziały odwiedzimy już we wrześniu. Małym pacjentom życzymy przede wszystkim zdrowia a personelowi szpitala dziękujemy za współpracę i życzliwość.  – AKTUALNOŚCI.
Malujemy srecem
Zapraszamy do lektury poniższej relację uczennic Liceum Paderewski z kolejnej akcji wolontariatu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie – AKTUALNOŚCI.
Pomagamy sobą
Uczniowie teatru szkolnego zaprezentowali dwa spektakle z okazji Dnia Języka Angielskiego. Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.
Wszystkie nasze zwierzaki
Uczniowie koła bibliotecznego czytali małym pacjentom bajki z inscenizacjami. Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.
Czerwony Kapturek
Uczniowie teatru szkolnego zaprezentowali przedstawienie teatralne znanej wszystkim bajki.
Książka pod choinkę
Akcja uczniów koła bibliotecznego, polegająca na zbieraniu książek dla małych podopiecznych USD w Lublinie. Mikołaj rozdał maluchom ponad 250 bajek i książeczek. Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.
Weekendowe czytanie
Cykliczna akcja uczniów z koła bibliotecznego, którzy czytają małym pacjentom książki. Szczegóły w AKTUALNOŚCIACH.