Projekty międzynarodowe

Amnesty International w Paderewskim

Opiekun grupy: Marzanna Rybka mrybka@paderewski.lublin.pl

Szkolna Grupa AI na Facebooku. Zapraszamy na PROFIL GRUPY.

Comenius

W latach 2009-2015 realizowaliśmy projekty Comenius w ramach programu uczenie się przez całe życie:

Od 2014 roku Paderewski rozpoczął również realizację dwóch projektów Erasmus+.

Pierwszy z nich, z przeznaczeniem dla nauczycieli (KA1) pt. „Wzrost kompetencji pedagogicznych i organizacyjnych kadry Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Lublinie„, skupia się na rozwoju kompetencji technologicznych i językowych kadry Liceum Paderewski. Drugi (KA2) zaś przeznaczony jest dla uczniów i nosi tytuł „Learn to Enterprise. Improving Entrepreneurial and Linguistic Competences Through Non-formal Education” (w skrócie LEEN-TEEN).

Projekt ten skupia się na rozwoju zdolności organizacyjnych i przedsiębiorczości uczniów. Już niebawem zaprosimy Państwa na jego stronę internetową. W roku 2015 Paderewski rozpoczął realizację kolejnego projektu przeznaczonego dla uczniów Liceum (KA2): ”Transforming Europe: WWI and Its Consequences 1918 – 2018„. Projekt ten realizowany jest z 4 szkołami międzynarodowymi IB: Goetheschule w Essen w Niemczech, Ikast-Brande Gymnasium w Danii, Rotterdam International Secondary School w Holandii oraz Prva gimnazija Varaždin w Chorwacji. Zapraszamy na stronę internetową projektu, gdzie na bieżąco informować będziemy o nadchodzących wydarzeniach! TRANS-EU WWW Fanpage na facebooku.

Wymiana Młodzieży ze szkołą z Niemiec

Międzynarodowe Szkoły Paderewski prowadzą projekt międzynarodowy ze Szkołą Partnerską w Niemczech – Graf-Anton-Guenther-Schule w Oldenburgu.

Szkoły organizują wspólnie dwa razy do roku tygodniową wymianę młodzieży. Realizacja wspólnych projektów jest możliwa dzięki dofinansowaniu organizacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie. Opiekunami programów wymiany szkolnej po stronie polskiej są nauczyciele języka niemieckiego: Magdalena Kosior-Szychiewicz, Małgorzata Szczurek oraz Joanna Lewicka.

UNESCO

Uczniowie Paderewskiego realizują różne projekty związane z działalnością UNESCO. Ostatnio wdrażane inicjatywy to m.in.:

• Spotkanie Międzykulturowe
  • Europejski Dzień Języków Obcych w Paderewskim