11 listopada w Paderewskim [ZDJĘCIA]

26 listopada 2019

Początek listopada to tradycyjnie czas poświęcony w naszej szkole ojczyźnie. Okazją do rozmów o patriotyzmie, niezależności i historii naszego kraju jest Święto Niepodległości.

W tym roku obchodom towarzyszyło hasło: „Niepodległość uskrzydla”. Podczas zajęć w klasach rozmawialiśmy o tym, co daje nam wolność i jak dziś możemy z niej korzystać. Na lekcjach historii dyskutowaliśmy na temat: „Czym jest dla mnie patriotyzm?”. Efektem zajęć były wypowiedzi uczniów, które wpisane na kolorowe piórka „uskrzydliły” szkołę. Oto kilka wypowiedzi, dla tych, którzy nie mogą przeczytać ich osobiście.

„Jak rozumiem dzisiaj patriotyzm? Dla mnie patriotyzm to szanowanie mowy ojczystej, nie marnowanie wody i reagowanie na złe zachowania ludzi. To czytanie książek o historii Polski. Jest to szanowanie się nawzajem i to, ze potrafimy przepraszać.”

„Niepodległość daje nam możliwość rozwoju, ale też zwykłego bezpieczeństwa. Dlatego musimy ją pielęgnować i szanować”.

Nie zapominamy też o naszej młodej, szkolnej tradycji, jaką jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Takie spotkanie jest dla całej społeczności szkolnej okazją do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego święta, święta naszej Ojczyzny.

Współpraca: