Biwak w Poleskim Parku Narodowym

15 czerwca 2017
W dniach 11-12.06 odbył się biwak w Poleskim Parku Narodowym. Uczestnikami byli uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie. Wyruszyliśmy w niedzielę wieczorem, wszyscy stawili się na zbiórkę zwarci i gotowi do przeżycia nowej, ekscytującej przygody. Po dotarciu do celu, czyli do zadaszenia w Łowiszowie, rozstawiliśmy namioty, udaliśmy się na ognisko ze wspólnym śpiewaniem i pieczeniem kiełbasek. Oczywiście przez cały nasz pobyt na polu namiotowym towarzyszyły nam komary 🙂 Wieczór upłynął na integracji grupy, wszyscy dobrze się bawiliśmy. Ranek powitał nas pięknym ptasim koncertem, zjedliśmy wspólne śniadanie, spakowaliśmy nasze rzeczy i ze sporym ekwipunkiem na plecach ruszyliśmy w drogę powrotną. Naszym celem był Urszulin.
Droga prowadziła koło jeziora Wytyckiego, pojawił się tam przyjemny wiatr, który skutecznie odganiał natrętne komary. W kolejnym etapie trasy pokonaliśmy las i złowieszcze owady, później wędrowaliśmy między polami i łąkami.
Gdy szczęśliwi dotarliśmy do Urszulina wstąpiliśmy do Zajazdu Drob, tam każdy zadowolony piechur zamówił coś pysznego. W trakcie wyjazdu aura nas rozpieszczała – było ciepło i słonecznie, a pod koniec trasy pojawił się przyjemny deszczyk. Wróciliśmy do Lublina bardzo zadowoleni 🙂