5a oraz 5c pomagają bezdomnym

4 stycznia 2017

Czy zostając bez dachu nad głową człowiek jest zdany tylko na siebie? Pewnie zależne jest to od człowieka bezdomnego, ale i od nas – osób żyjących bezpiecznie w  zaciszu rodzinnego domu . „Przecież każdy człowiek ma swoją historię i nie bez powodu jest tym, kim jest”. Bezdomni czasem unikają noclegowni i schronisk z prostej przyczyny – boją się, jest im wstyd, myślą, że poradzą sobie sami.

Każdy może pomóc i podać pomocną dłoń –  tak jak uczniowie  klasy 5a Szkoły Podstawowej Paderewski, którzy postanowili zorganizować akcję pomocy osobom bezdomnym. Wybrali Ośrodek Wsparcia Bezdomnych przy ulicy Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie. Akcja trwała od 5-22 grudnia.

22 grudnia dla uczniów Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie był dniem podsumowującym akcję pomocy podopiecznym noclegowni. W akcję klasy 5a zaangażowali się wszyscy uczniowie wraz z wychowawczyniami i nauczycielami. Delegacja klasy 5a oraz 5c przekazała zebrane dary takie jak: termosy, kubki termiczne, kilka kompletów pościeli, środki czystości, kosmetyki, ubrania oraz telewizor. Dodatkowym prezentem na okres świąteczny były własnoręcznie wykonane paczki z ciastkami i życzeniami.

Uśmiech, uścisk ręki i miłe słowa  były najpiękniejszym podziękowaniem, którego nigdy nie zapomnimy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc, wszelkie wsparcie oraz za włączenie się w akcję solidarności z osobami bezdomnymi!