Akcja edukacja

7 kwietnia 2017

Jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do nauki, niestety nie każdy może chodzić do szkoły. Na świecie aż 57 mln dzieci w wieku 7-13 lat nie ma dostępu do edukacji. Problem ten dotyczy niektórych krajów tzw. „globalnego Południa” (Afryki, Azji i Ameryki Południowej).

W Szkole Podstawowej Paderewski od 27 do 31 marca trwała „Akcja edukacja”, w ramach której wszyscy uczniowie zastanawiali się nad znaczeniem edukacji w życiu człowieka oraz poznali szkolną rzeczywistość dzieci w innych regionach świata. W klasach 1-3 lekcje prowadziły wychowawczynie, natomiast w klasach 4-6 nauczycielki języka polskiego. W piątek oraz w poniedziałek uczniowie z Samorządu Szkolnego zebrali do puszek fundusze, które za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej zostały przekazane na odbudowę szkół w Somalii.

Akcja edukacja to okazja do pomocy dzieciom w Afryce. Ta akcja pozwoliła nam zrozumieć, że świat nie kręci się wokół nas. Na świecie są też duże grupy osób, które nie mogą kontynuować nauki ze względów finansowych. Nie stójmy bezczynnie, POMAGAJMY!

Weronika Lipiec (kl. VA)