Akcja „Podaj Łapę” zakończona! [ZDJĘCIA]

28 czerwca 2019

Celem akcji jest pomoc zwierzętom znajdującym się w domach tymczasowych. Trafiają tam psy i koty, które zostały skrzywdzone, odrzucone. Każdy zwierzak ma swoją historię, niekiedy smutną i poruszającą.

Opieka nad wieloma zwierzętami – co oczywiste – nie jest łatwa. Właśnie dlatego postanowiliśmy pomóc. Akcja składała się z kilku etapów. Pierwszym z nich było przygotowanie harmonogramu wszystkich działań związanych z akcją oraz przydzielenie zadań i osób odpowiedzialnych. Następnie otrzymaliśmy zgodę na przeprowadzenie akcji od Pani Katarzyny Olejnik, dyrektorki MSP Paderewski, Pani Agnieszki Kowalskiej,  dyrektora Centrum Sportu Akademos oraz wysłaliśmy prośbę do szefa Pani Kamili z prośbą o zwolnienie jej z pracy w dniu wizyty w szkole. Wysłaliśmy również mejla do rodziców uczniów naszej szkoły informując ich o naszej akcji.

Następnym puntem akcji było spotkanie z Panią Kamilą i Panem Michałem z domu tymczasowego „Zwierzakowe Wzgórze”, które miło na celu zdobycie przez uczniów wiedzy na temat domu tymczasowego i opieki nad zwierzętami. Ponieważ nie powielamy sposobu pomocy z ubiegłego roku (było to zbieranie darów rzeczowych typu koce, zabawki itp.), przy wejściu do sali zbieraliśmy tak zwane „cegiełki” z przeznaczeniem na zakup niezbędnych rzeczy dla psów i kotów. Spotkanie było podzielone na 2 części: klasy I-III (9.00-9.40), klasy IV-VI (9.50-10.40).

Kolejnym etapem akcji był kiermasz ciast. Wszystkie ciasta zostały przygotowane wspólnie przez uczniów naszej klasy. Za zebrane pieniądze (cegiełki oraz z kiermaszu ciast) – a była to OGROMNA suma 2236,67 zł zakupiliśmy w sklepie internetowym specjalistyczną karmę i najpotrzebniejsze akcesoria dla podopiecznych „Zwierzakowego Wzgórza” oraz Pana Marka, który opiekuje się bezdomnymi kotami w centrum Lublina.

Zapakowanym po ostatnią wolną przestrzeń samochodem wychowawczyni klasy Pani Ania zawiozła dary na miejsce, ku uciesze wszystkich podopiecznych. Każda złotówka przeznaczona na ten cel zmienia warunki życia potrzebujących czworonogów, a cała akcja uwrażliwiła nas na potrzeby „braci mniejszych”. Zarówno w imieniu własnym, uczniów klasy 6b, jak i opiekunów oraz czworonogów z domu tymczasowego dziękujemy za pomoc rodzicom uczniów MSP Paderewski, bez której nie moglibyśmy uczynić tyle dobrego. Jednocześnie dziękujemy Pani Małgosi Snyman za piękną fotorelację.

 


Weronika Urban & Anna Wojciechowska